Permaculture Household


Permakulturní coaching

Permakultura nám pomáhá žít v harmonii - v harmonii s přírodou, svým okolím i sami se sebou - a rozhodně se při tom nemusíme vracet zpátky na stromy.

 

Permakulturní coaching je služba lidem, kteří uvítají odborné vedení při realizaci svých permakulturních snů.

 

Dlouhodobě budovanou představou o životě v harmonii je návrat na venkov do idylického porstředí mezi lesy a loukami. Máme představu, že toto je ten správný "bio" život. Pak však často přichází srážka s realitou : žijeme v krásném prostředí, pěstujeme si vlastní zeleninu, ale nejbližší školka a kamarádi pro naše děti  jsou  šest kilometrů daleko a autobus jede dvakrát denně. Budeme je tam vozit, nebo se uskromníme a s argumentem "Mauglí to taky nějak zvládl" necháme děti vyrůstat v odloučení. Budeme dojíždět do práce, nebo si dokážeme zajistit práci na doma? Ufinancujeme hypotéku, kterou jsme si vzali na pořízení té krásné usedlosti?

Jak praví klasik - samozásobitelé jsou chudí a unavení. Rozhodně nic proti samozásobitelství, i Permakulturní domácnost má jako své hlavní motto "ČERSTVOU ZELENINU PO CELÝ ROK" . Vzhledem k tomu, počet krásnych venkovských usedlostí s hektarovým pozemkem je omezený, soustřeďuje se nyní světová permakulturní komunita na městský a příměstský design, který v sobě zahrnuje pečlivé zvážení osobní situace, možných současných a budoucích zdrojů. plánování pro komunitu a sociální design. Permakultura tedy skutečně není jen zahradničení, je to efektivní přístup ke všem oblastem života.

 

Permakulturní coaching je nástroj ke zmapování situace a vytvoření efektivního designu pro šťastný a harmonický život. Řídí se permakulturní etikou a permakulturními principy. Pomáhá najít způsoby jak ušetřit energii při domácích pracech i běhu firmy.

Příroda měla miliardy let na výzkum těch nejlépe funkčních vzorců, permakultura je nyní oborem, který se snaží tyto vzorce identifikovat a použít při designu každodenního udržitelného života Homo sapiens sapiens.

 

Lidé si přejí spousty věcí - domy, auta, zdraví, novou práci, nového partnera a mnoho dalších. Když se však podíváme věcem na zoubek, zjistíme, že společným jmenovatelem všech těchto přání je cítit se lépe. Představujeme si že s novým autem se budeme cítit lépe, že nový partner nás učiní šťastnějšími, nová práce nás bude více naplňovat. Často však nemáme ani čas ani energii věci zkoumat, natož měnit. Ve spolupráci s coachem je možné se relativně rychle dobrat toho, co vše je možné udělat pro to, abychom se cítili mnohem lépe. Pomáhá vám zjistit, co vám může daný projekt přinést, co vlastně doopravdy chcete tak, aby vaše proinvestované peníze nepřišly nazmar. Jak tedy permakulturní coaching funguje? Nabízíme:

 

Jednorázové konzultace projektů zahrad, domů a business plánů

mají dvě části:

Část 1. na základě předem zaslaných plánů a popisu situace provedeme analýzu, která je podnětem pro konkrétní výstupy

Část 2. výjezdní konzultace přímo na místě budoucí zahrady, domu, firmy

Cena: 2700,- + doprava

Dlouhodobou spolupráci při přípravě projektů

Ve formě 90ti minutových konzultací.

Cena jedné konzultace : 1000,-

Osobní  lifestyle coaching

Ve formě 60ti minutových konzultací

Cena jedné konzultace: 600,-